Střípky z IT

Gmail má prostor 3000 MB pro každého

13. října 2007 v 3:15 | jandys
Tak dnes brzy nad ránem jsem si při přihlašování všiml, že celkový prostor pro mou poštu na Gmailu už stoupnul na 3000 MB (ještě 72 MB a budou to 3 TB) a to mám zaplněno jen z 20 %. Díky stýčku Google.
Detail:

Overload

30. května 2006 v 11:12 | jandys
Vzhledem k velmi aktivnímu šíření tarkmgr.exe nemám moc času na nic jiného. Snad to bude zítra lepší. Pokud nevíte co s ním, mě se povedlo přijít na způsob jak jeho chování alespoň částečně eliminovat. Odebrat práva k souboru - více včerejší článek
Podivný tarkmgr.exe - podivné řešení

Podivný tarkmgr.exe - podivné řešení

29. května 2006 v 18:17 | jandys
Minulý čtvtek se nám nějak zaviroval jeden stroj. Objevil se v něj podivný process tarkmgr.exe. Velmi se zpomalila činnost počítače, Průzkumník je nepoužitelný, otvírání dokumentů Office se zpomalilo několikrát. Antiviry a antispyware mlčí. Našel jsem řešení, ale dočasné ...
UPDATE 30.5.2006 18:25 Byly objeveny další části (iexplorer.exe a CFTM0N.exe-s nulou na předposlední pozici, když se smažou všechny tři z ze všech lokací tak to pomáhá :-) Iexplorer.exe NECHAT jen v adresáři c:\Program files\Internet explorer...

01:02:03 04/05/06

12. dubna 2006 v 17:23 | jandys
Jedna taková zajímavost.
Za pár týdnů, 4. května, dvě minuty a tři sekundy po jedné hodině ranní bude čas a datum

01:02:03 04/05/06


Což se bude opakovat až za sto let!!!!!

Nové železo na Blog.cz

4. dubna 2006 v 1:09 | jandys
Vzhledem k velké oblibě blog.cz bylo nutné zvednout výkon systému. Dnes v noci byl proto systém posílen o nové procesory Dual Core Opteron 270. Snad se během dne na jyxo.blog.cz dočkáme i nějakých fotek :-)

Mapy.cz v ostrém provozu

18. března 2006 v 8:12 | jandys
Seznam vypustil nové mapy do ostrého provozu. Po dvou měsících testování betaverze nahradila veleúspěšná aplikace staré mapy. Sice jsou teď o chloupek pomalejší, ale pořád je to skvělé. mapy

Google bude mít svůj on-line Word

11. března 2006 v 9:24 | jandys
V pátek oznámila společnost Writely, že byla koupena Googlem. Tato společnost nabízí na svých webových stránkách on-line editor Textových dokumentů. Editor je velmi pokročilý, nesrovnatelně lepší než Wordpad. Umožňuje ukládání dokumentů na lokální počítač ve formátech *.doc, *.pdf, *.rtf a dalších. Byl skvělou alternativou pro lidi, kteří nemají Office a mají stálé připojení. Přihlášení do systému je momentálně zastaveno, neboť probíhá implementace do systémů Googlu. Když to fungovalo, běhalo to opravdu dobře, zejména s v porovnání s Microsoft live verzí Wordu.....A nenutí vás instalovat Internet Explorer jako dobráci z Redmondu ;-) Ve Firefoxu běhá úplně normálně.Writely.com

Referrer - Potterův Penis

6. března 2006 v 10:30 | jandys
Služba navrcholu ukazuje správci webu odkud návštěvníci přišli, aby vědel jestli správně optimalizoval. Včera večer jsem skoro dostal infarkt. Položka 39. klíčové slovo "potterův penis" - vyhledávač Centrum - dva návštěvníci (dotaz - detail výpisu je v článku). Co to musí být za lidi, když hledají takovéto věci......

Zavřeli nám Marigolda.....

2. ledna 2006 v 8:26 | jandys
K Piximu, Arthurovi, dvěma velkým jménům se první den nového roku připojil i Tangero. Nejvíc mě mrzí, že se Patrik rozhodl smazat i archiv. Marigold byl jeden z mála erudovaných blogů a měl by svou informační hodnotu i po letech. Přeju hodně úspěchů v tom co chceš dělat a do Nového Roku vše nej, nej nej!

50 nejoblíbenějších robotů historie

27. prosince 2005 v 0:01 | jandys
Na Wired vyšel parádní článek, kde najdete padesát nejoblíbenějších
robotů historie. Jde samozřejmě z větší části o roboty filmové, jako
HAL 9000 a KITT , ale i skutečné kousky z reálného života, jako SPIRIT
a OPPORTUNITY z NASA.

foto(c)IMDB.COM

Vyvolení freefoto a jízdní řády

14. prosince 2005 v 1:17 | jandys
Tyto slova jsou v čele žebříčků klíčových slov a krásně ukazují, co český člověk na Internetu opravdu hledá. Na Jyxo.cz je nejvyhledávanějším spojením www.seznam.cz, pak následuje seznam a teprve potom Vyvolení, freefoto a další. Vzhledem k procentuálnímu podílu na trhu, ale dávám větší váhu datům seznamu. Jeho žebříčku jasně vévodí vyvolení následováni skupinou slov freefoto a pak jízdními řády. Je s podivem nakolik se žebříčky odlišují od dat zveřejněných nedávným průzkumem (září a říjen 2005).

U seznamu je nejen počet zobrazení za den, ale i tendence a spousty dalších informací. U jyxa se zase můžete pokochat přesnými formulacemi a spočítat si , jak často lidé cpou přesnou www adresu do vyhledávacího pole.
Počty klíčových slov

JYXO SEZNAM

HESLO

23. listopadu 2005 v 12:11 | jandys
Počítač : "ZADEJTE NOVÉ HESLO"
Uživatel: "PENIS"
Počítač: "VAŠE HESLO NENÍ DOSTATEČNĚ DLOUHÉ"

Oční cvičení

23. listopadu 2005 v 0:11 | jandys
Každého, kdo denně pracuje s počítačem občas bolí oči. Ale jde tomu předcházet. Existuje krátká série očních cvičení, které zaberou 3 - 4 minuty a které mě osobně velmi pomáhají každý den. Základem je pár jednoduchých očních cviků...
1. DÁL a BLÍŽ
Hlava je rovně, během cvičení se snažte hýbat jen očima. Najděte si co nejvzdálenější bod v prostoru, zaostřete a pomalu jeďte pohledem směrem ke svým botám. Po dosažení nejbližšího bodu se obraťte a pokračujte pomalu zpět pohledem zpátky k horizontu. Účelem není co nejrychleji přeostřit, ale plynulost pohledu. Cestu tam a zpět opakujte 5 krát . Na konci cvičení několikrát rychle zamrkejte a na pár vteřin zavřete oči . Při cvičení nezapomeňte DÝCHAT!
2. ZE STRANY NA STRANU
Velmi podobné prvnímu cvičení. Hlava se opět nehýbe. Pohledem začínáme VLEVO na horizontu a plynule pokračujeme směrem k sobě a zároveň VPRAVO. Myšlenou cestu projdeme ještě zpět na horizont, pak se přesuneme po linii horizontu doprava. Pokračujeme vlevo a k sobě. Je to jako bychom sledovali obří písmeno X namalované na zemi. Cvik opakujte 2 krát. Opět zamrkat a na chvilku zavřít oči.
3. HODINY
Pohledem pomalu sledujte pomyslné obří hodiny. Začněte na 12. hodině postupujte po směru ke 4 . hodině (každý den můžete dojít pohledem dál a nakonec i uzavřít kruh). "Hodiny" si raději zvolte menší a dál od Vás (nejde o koulení očima po okraji viditelné oblasti!!!). Opět několikrát rychle zamrkat a zavřít oči.
4. DLANĚ
Poslední cvik může plynule navázat na relaxaci po třetím. Na zavřená oční víčka, velmi lehce přitlačte dlaně obou rukou a zadržte na pět vteřin dech. Pak můžete ruce spustit dolů a oči nechat ještě nějakou dobu zavřené.
Snad Vám to pomůže jako mě...

Robotický chirurg neběží s Windows

15. listopadu 2005 v 10:53 | jandys
Včera představila nemocnice na Homolce veřejnosti svého nového robotického kolegu. Je jím systém Da Vinci od firmy Intuitive Surgical. Řízení obstarává proprietární systém od SRI. Vzpoměl jsem na staré časy. Tomuhle obrázku je skoro deset let, ale nedá mi to se s Vámi nepodělit.

Kerio Personal Firewall končí - hledám si náhradu

14. listopadu 2005 v 10:08 | jandys
Společnost Kerio oznámila ukončení svého produktu Kerio Personal Firewall k 31. prosinci 2005. Dál už nebude aplikaci vyvíjet. Proto začínám hledat nový firewall pro svou stanici na Winech (na Linuxu naštěstí něco takovéhodíky IPtables+LIDS nehrozí :-). Beru jakýkoli návrh, vím o Zone alarmu a o Norton Internet Security . Zajímají mě vaše zkušenosti s různými systémy. Děkuji

Mobilmania ležela v komoře nožky měla nahoře

14. listopadu 2005 v 8:07 | jandys
Mobilmania byla mimo provoz minimálně od 8:10 do 9:15 - screenshot o důvodech se zatím jen spekuluje.

Je libo trochu Garfielda

13. listopadu 2005 v 10:28 | jandys
V pátek jsem likvidoval nějaký starý počítač a jen tak letmo jsem se podíval na jeho HDD a zavadil o Garielda. Svého času postavičku velmi populární, která je poslední dobou vytlačována různými žábáky a Teletubies.

Vaše operační systémy

13. listopadu 2005 v 0:08 | jandys
Díky externím statistikám jsem se dozvěděl, pod jakými operačními systémy se díváte na tento blog. Obrázek dole je z prvních jedenácti listopadových dní. Drtivá většina systémů z Redmondu, mě nepřekvapila, ale co mi vyrazilo dech je řádek 8.

MS-DOS Microsoft Disk Operating System

Pomocí rozšíření Firefoxe, User Agent Switcher, jsem si zkoušel nastavit MS-DOS, ale ve statistice přibývaly záznamy k řádku 7 - Neurčitelné OS. Jsem t toho jelen :-)

Víš, co znamená přetečení zásobníku?

11. listopadu 2005 v 11:58 | jandys
Když mému známému přeinstalovávali počítač, technik k němu prý přes rameno prohodil:
"Měl jste neošetřenou chybu buffer overflow. Proto se to celý po......"
Včera jsem se mu to snažil laicky vysvětlit: "Program( IE, FF, Opera,.) očekává, že obrázek má určitou strukturu ( začátek - data - konec) když je třeba konec nekorektní může dojít k zaplnění prostoru v paměti určené pro obrázek a procesor, nemaje kam odkládat pustí útočníkův kód. Hodně zjednodušené, ale pochopitelné. Na Wired mají pěknou animaci (nové okno), ze které to pochopí snad každý.
Chybu ve vykreslování s takovým nekorektním obrázkem si můžete zkusit sami. Obrázek ukončí Internet Explorer s chybovým hlášením - zcela spolehlivě bez ohledu na záplaty. Ostatní prohlížeče jsou OK.
link na obrázek.

Blogovat přímo z mobilu?

9. listopadu 2005 v 14:11 | jandys
Ne vždy má sebou člověk počítač a přes to by rád něco na svůj blog přidal přímo z terénu. Protože Blog.cz zatím nemá možnost posílat příspěvky přes email, hledal jsem cestu jak na to. Jediné co se mi podařilo, je přidání komentáře přes webový prohlížeč mobilního telefonu. Používám Siemense M65 a šlape to... Prohlédněte si komentáře...
 
 

Reklama