Letmý pohled

Zimní olympijské hry v Turíně 2006

7. března 2006 v 1:10 | jandys
Můj digitální foťák strávil tři dlouhé týdny na olympiádě v italském Turíně. Torino, jak říkají Italové, bylo zaprášené a blátivé, proto raději většinu času trávil v horách v Sestriere. U českého týmu se mu moc líbilo. Dokonce mu odpouštím, že si vybil baterie, jak usilovně držel všechny CCD prvky Kačce při závodě na 30 km., a pak si nemohl na kartu uložit krásné objímají Katky s Lucinkou v cíli. Z toho co si zapamatoval jsem udělal krátký výběr, který najdete v galerii TORINO 2006

Vrátil se mi foťák z cest

28. února 2006 v 0:03 | jandys
Vrátil se mi můj foťáček z cest, přivezl několik stovek fotografií a tak nejpozději o víkendu přibude nová galerie TORINO 2006. Malá ochutnávka je tady.

Pilot sebevrah

7. ledna 2006 v 0:17 | jandys
Když mi předloni v poště přistály fotky horského letiště, považoval jsem
je za podvrh. Pak se ale ukázalo, že opravdu pocházejí z Francouzkého
letiště Courchevel. Pilot, který sem letí poprvé, si musí připadat jako
sebevrah. Přistání na dráze se sklonem přes 18 % asi není žádný med. Dráha je ....

Harry Potter a princ dvojí krve

25. listopadu 2005 v 0:47 | jandys
Nový Potter vychází s českým překladem P. Medka 19. prosince 2005. Termín těsně před Vánoci už nese první trpké ovoce. Některé internetové obchody už vyprodaly objednávky a ve Vánočním šílenství se možná nebude dostávat ani v kamených obchodech. Četl jsem fanouškovský překlad překlad a docela se těším na profi-překlad.

Praha se halí do Vánočního hávu

22. listopadu 2005 v 0:45 | jandys
Mimo Vánoční strom na Staroměstském náměstí, který už je na místě, se všude po městě instaluje sváteční osvětlení. Pracovníci technických služeb instalují světelné hady v Pařížské, Celetné, Dlouhé a mnoha dalších ulicích. Kouzlo Vánoc pomalu pomalu zaplavuje město.
.

Docházka

6. listopadu 2005 v 21:06 | jandys
Papírové knihy docházky, několik století starý vynález , pomalu ale jistě nahrazuje elektronická evidence. U nás ve firmě se používají oba systémy. Když bych měl možnost rozhodnout, papírovou formu bych zrušil. Jsou s ní jen potíže. Na konci měsíce se musí udělat přehled pro každého zaměstnance a je s tím práce na víc. Papír, taky na rozdíl od elektronického systému je méně odolný proti "jemné manipulaci"s docházkou. Jedno velké plus ale papír má - člověk se občas pořádně zasměje.

Bude se vyvlastňovat

26. října 2005 v 12:24 | jandys
Poslanci schválili zákon o vyvlastnění ve veřejném zájmu, na výstavbu nové ranveje 24 Levá. Spekulanti z finanční skupiny Penta si i tak přijdou na své. Více na novinkách.
obrázek ČSL

Nebeský výtah

25. října 2005 v 23:04 | jandys
NASA plánuje výtah do vesmíru. Princip bude založený na pevném pásu, 3 stopy širokém a dlouhém něco málo přes 40 000 km. Stuha tenčí než list papíru, bude ukotvena na rovníku a na druhé straně bude koncové závaží za rovnovážným bodem, držené odstředivou silou rotace Země. Výtah, nebo spíš stoupač, se po vlákně bude řítit vzhůru rychlostí kolem 200km/h a měl by nést kolem 15 tun nákladu. Stuha z uhlíkových kompozitních materiálů, tvořených nanotrubičkami, bude nést váhu celého systému. Na sestrojení přijatelného materiálu se pracuje v několika laboratořích po celém světě.
NASA by ráda měla použitelný projekt v roce 2010. Více na stránkách projektu.
obrázek: NASA

Vesmírný závod

24. října 2005 v 7:29 | jandys
Závody šílenců, i tak se dá nazvat závod jehož oficiální název zní X PRIZE CUP. V různých raketových vozítkách se prohánějí na hranici kosmického prostoru a zase zpět. Dokonce se prý plánuje celá serie závodů ne nepodobným sérii NAS-CAR (inspirace Star Wars I - Skytá hrozba) .
FOTO:WIRED

Jak se dělají děti

21. října 2005 v 8:05 | jandys
Kreslená knížka pro děti, o tom jak se dělají děti vyšla v Německu. Vzhledem k blížící se ptačí chřipce budou ptáci nepopulární a je potřeba vyvrátit ty povídačky o vránách a čápech:-)
Celá knížka

Revizoři za bukem

30. září 2005 v 7:56 | jandys
Včera se na jednom místím blogu objevila pěkná poezie Revizor můj vzor. Nedá mi to a podělím se s Vámi o jednu pěknou fotku revizorů "za bukem" na Malostranské :-)

Stíhačky v soukromých rukou

30. září 2005 v 0:27 | jandys
Vlastnit vojenskou stíhačku není v USA žádný problém. Chlapík jménem Don Kirlin si v průběhu 11 let vybudoval vlastní letectvo. Abyste si udělali představu:
4 x L-59 Super Albatros
7 x L-39 Albatros
2 x MiG 29 FULCRUM
MiG 21 MONGOL
a další dvě desítky strojů.
Ten článek se fakt pěkný, možná to později celé přeložím.
Článek najdete na WIRED.

AIR ACCIDENT 2005

27. září 2005 v 0:15 | jandys
Řízení letového provozu (ŘLP) ztratilo kontakt s letounem během sestupu z letové hladiny FL110. Letadlo se 150 pasážery na palubě, letělo v kurzu 055 a mělo přistát na Letišti v Praze-Ruzyni v 9 hodin 15 minut. Poslední radarový kontakt s letounem byl 60 km jihovýchodně od letiště v 9:03 h. Pilot hlásil problémy s motorem. Je pravděpodobné, že se letadlo pokusilo o nouzové přistání. Přibližně takový je scénář dalšího cvičení IZS (Integrovaného záchranného systému). Proběhne 5. října ve vojenském újezdu JINCE.
zdroj

Upozornění

24. září 2005 v 20:53 | jandys
Akce PODZIM 2005 mi dala spoustu materiálu k přemýšlení. Teď dopisuji Podrobný popis událostí, za půl hodiny tu bude, ale třeba třídění raněných by vydalo na samostatný článek. Snad někdy pozdějí. Všechny fotky přesouvám do galerie METRO.

Jediní skutečně zranění při protiteroristickém cvičení

23. září 2005 v 4:31 | jandys
Dva dobrovolní hasiči zkolabovali. Jeden byl z Řep a druhý z Měcholup.Svůj díl na tom měla určitě fyzická zátěž, protože ty eskalátory s výstrojí, maskou na obličeji a pacientem na nosítkách rozhodně nebyly nic moc. Alespoň tak soudím podle obličejů hasičů , ze kterých pot jen lil.

Místo činu

22. září 2005 v 18:09 | jandys
Jak už asi víte dnes v noci proběhne ve stanici Náměstí republiky cvičení Integrovaného záchranného systému(IZS). Nevím jaká kritéria hrála roli při výběru stanice, ale zajímalo mě, jak vypadá její vybavení na nouzové situace..

Jaderná katastrofa

21. září 2005 v 12:48 | jandys
Havárie v jaderné elektrárně, došlo k masivnímu ozáření několika stovek osob. Je potřeba okamžitá dekontaminace, ošetření a evakuace zraněných.

Průvodce v obchodním domě

13. září 2005 v 17:33 | jandys
Už jsem v životě viděl dost, ale když jsem včera večer v přízemí obchodního domu FLORA spatřil skupinu mladých lidí s průvodkyní, polilo mě horko. Ta starší dáma stála pod schody a ukazovala hned nalevo, hned napravo, potom zaklonila hlavu a ukazovala jim nejspíš kde je kino IMAX. Průvodce v obchodním domě bude v budoucnu asi lukrativní povolání, když jsou nákupní centra pořád větší a vetší a mladí lidé zde tráví spoustu času.Jen mě nenapadlo, že se toho dožiji. Ostatně ve středu ve 21.05 na ČT1 poběží výborný pořad o dnešních ženách, a pasáž o nákupních centrech zde nechybí:-). Fenoménu shopping center se také věnuje film Český sen jehož repríza běží dnes na ČT2 od půldruhé v noci.

Měsíční procházka 3D možná brzy i v našem IMAXu

31. srpna 2005 v 8:54 | jandys
Podle informací ze Spojených států budeme mít brzy všichni možnost zažít procházku po měsíci ve 3D. Tom Hanks, kterého si většina z Vás pamatuje jako Jamese Lovella v Apollu 13, produkoval pro HBO miniseriál ze "Ze Země na Měsíc".

Pražské mosty

30. srpna 2005 v 11:54 | jandys
Dnes jsem měl úspěšný den, povedlo se mi docela pěkně vyfotit pár pražských mostů, ostatně posuďte sami. Není to nádhera?
 
 

Reklama