Lidé skákali z mostu při požáru vlaku

19. června 2006 v 15:18 | jandys |  IZS
Na železničním mostě přes vodní nádrž Hracholusky, došlo k požáru osobního vlaku. Lidé před plameny skákali do vody nebo se snažili utéci po konstrukci mostu do bezpečí. Někteří byli zranění, další v šoku bloudili lesem. To byl naštěstí jen námět společného cvičení, které v pátek (16.6.2006) večer uspořádali dobrovolníci Záchranné služby 15. Přední hlídky Royal Rangers a Terénní krizové služby Diecézní charity Plzeň.....

Celý terén je velmi špatně přístupný a proto záchranná operace nebyla vůbec lehká. Záchranné týmy se rozdělili na tři skupiny. První skupina vyprošťovala zraněné přímo z mostu a po urgentním ošetření je transportovala na shromaždiště, které zatím narychlo vybudovala druhá skupina.
Na třetí skupinu zůstal velmi obtížný úkol zachránit zraněné, kteří před ohnivým peklem jako únik zvolili skok z mostu do vod přehrady. První záchranáři se slanili z mostu přímo do přehrady. Pak přišel na řadu i člun , který bylo potřeba spustit na přehradu přímo z mostu. Pak velmi pomáhal na rozlehlé ploše se zachraňováním zraněných.
Ostatní záchranáři vyhledávali cestující v nedalekém lese a klidnili šok a poskytovali jim základní psychologickou pomoc. Pár fotografií od Diecézní charity Plzeň.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama