Hoříš? - Zastav se, lehni si a kutálej se!!!

10. března 2006 v 0:03 | jandys |  IZS
Tak přesně tento slogan, je další částí kampaně Bezpečné cestování. Jeho druhá etapa postupně nahradí nechvalně proslulé plakáty se 112. Podívejme se, na tuto část kampaně podrobněji.

Hlavním posláním, je přinést občanům informace jak se chovat v konkrétních situacích. Odpovídá na otázky
"Co dělat při požáru v soupravě ? Jak si chránit dýchací cesty při požáru a hustém kouři? Co dělat při nálezu podezřelého zavazadla?"
Co dělat při požáru v soupravě : Chraňte si dýchací cesty, je-li to možné uhaste oheň. V případě, že to není možné, urychleně opusťte ohrožený prostor. Při opuštění soupravy pomožte prosím zasaženým cestujícím. Poskytněte postiženým pomoc mimo dosah požáru. Informujte řidiče a odpovědné pracovníky, nebo průvodčí, potom hasiče(150) a záchrannou službu(155) .
Při požáru může nastat situace, že na Vás začnou hořet šaty. V tu chvíli musíte následovat pokyn v titulku tohoto článku ....
ZASTAV SE - při běhu se oheň ještě více šíří. V případě, že vidíte hořícího běžet, donuťte ho zalehnout a pomozte mu uhasit oděv.
LEHNI SI - je jedno jestli jste venku nebo uvnitř, prostě zalehnout!!
KUTÁLEJ SE - válením zamezte dalšímu hoření oděvu. Jde také použít jinou textilii a udusit s ní oheň - nesmí být umělá!!!

Jak si chránit dýchací cesty při požáru a hustém kouři:Použijte jakoukoliv textilii jako filtr ( šála, kapesník, rukáv, atp.), je dobré ji navlhčit má pak větší účinnost. Pohybujte se u země, prostor nad zemí nebývá tolik zadýmen. Opusťte ohrožený prostor!! Některé zplodiny bývají jedovaté a mohou Vás zabít.
Co dělat při nálezu podezřelého zavazadla napíšu po neděli....Už jsem to napsal ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama