Jak jsem hledal tu proklatou ulici....

18. února 2006 v 0:02 | jandys |  Fotohádanka
Fotografická hádanka s ulicí Arbat mě naučila pár věcí jak používat Googlu při
hledání neznámých lokací. Bylo to hodně zjednodušené o fakt, že na obrázku je
velmi dominantní stavba. Tím jsem začal...

Protože budova v pozadí mi připoměla budovu Internacionálu
na v Dejvicích. Ruský směr byl od začátku jasný. Hledat jsem
samozžejmě jsem zkoušel hledat nejdříve pomocí Googlu a obrázků
na klíčová slova "snowman" apod. to nevedlo k ničemu.
Při extrémním zvětšení v GIMPu se ukázala, jak azbuka tak latinka ( na žluté ceduli ). Bylo tedy jasné že snímek pochází z nějakého velkého ruského města.
Google obrázky jsem nejdříve zkusil "Moscow" hned na první stránce se objevil obrázek Státní Lomonosovy Univerzity. Ta svou konstrukci velmi připomíná stavbu v pozadí. Pomocí dalšího klíčového slova "buildings" ve webovém hledání jsem narazil na podivnou zmínku o o "Sedmi sestrách" nebo také "Stalinových sestrách" pak už nebylo těžké na objevit stránku s budovou v pozadí.
Ukázala se být Ministerstvem zahraničí( Ministry of Foreign Affairs ). Pak jsem si na mapě Moskvy našel budovu ministerstva. V Google Earth pak stačilo najít potřebný úhel ze kterého mohl pocházt snímek. Jako jedniná možná se ukázala ulice Arbat. Po kontrolním dotazu do Googlu na "snowman on Arbat" se objevilo potvrzení lokace. Plno obrázků ze čtvrti Arbat je na webu k nalezení, ale sněhuláci stojí zato.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tichoschlapek tichoschlapek | 18. února 2006 v 22:24 | Reagovat

Pěkné, pokud se pamatuji na svuj postup, tak mi bylo hned jasný, že to je nejspíš v Moskvě, protože vím, že tento stavební sloh se v SSSR pěstoval. Pro jistotu jsem vyloučil dejvický Intercontinental a tipnul si hotel Ukrajina v Moskvě.Ten jsem si našel pomocí GE a začal hledat ulici. No, jandys ví, že jsem se napoprvé netrefil. Ale dozvěděl jsem se na Netu, že je v Moskvě ještě jedna taková budova a to sídlo Ministerstva zahraničí Ruska. To už bylo správně, ale přiznám se, že mi dodnes ten úhel pohledu z Arbatu na tu budovu nějak neštymuje. V porovnání s jandysem jsem postupoval moc jednostranně, ve finále jsem si neověřoval svůj výsledek z GE žádným dotazem v Googlu. Příště to už bude lepší...

Fotohádankám zdar.

2 Václav T. Václav T. | 19. února 2006 v 0:56 | Reagovat

Původně jsem mířil na Univerzitu v Moskvě. Poté co jsem zjistil, že to mení ona, jsem dal také vyhledat "snowman" což bylo k ničemu. Pak mi došlo, že jich je více a zkusil množné číslo "snowmans" což bylo lepší.

Nejprve mě to utvrdilo, že jsem spravně v Moskvě. Pak jsem našel jednu fotku z trochu jiného úhlu, kde je vidět roh budovy v popředí a na něm jméno "Dom Aktera". To jsem dal vyhledat v Googlu, hned první odkaz byl na adresu v moskevkých zlatýchstrákách i z plánkem Moskvy. Dolším krokem bylo ověření v Earth.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama