Začátky a konce

4. prosince 2005 v 10:24 | jandys |  Just live
Zamyšlení o tom, jak věci začínají s euforíí a končí s nejistou budoucností....

Vždy, když něco nového začíná, bývá člověk nadšený, aktivní a jen lehce nejistý ohledně věcí budoucích. Ať už jde o práci, o lásku, o bydlení nebo nový koníček. Po prvních nejistých krůčcích se osmělí a aktivně se vrhá do víru událostí. Prvotní nejistota bývá nahrazena uspokojením a je to na něm vidět.
S pokračujícím časem, a je jedno jestli mluvíme o dnech měsících nebo letech, míra uspokojení pomalu klesá. Když se pak přiblíží určité hranici, kterou má každý člověk individuální, přichází čas rozhodnutí něco změnit. V případě změny zaměstnání, je obtížné tento krok udělat. Člověku se moc nechce jít do něčeho nejistého, znovu čekat na uplynutí zkušební doby, jestli s ním budou spokojeni a nebo jestli skončí na dlažbě.
Ještě daleko těžší je rozhodnutí opustit svého životního partnera. Tím ovšem nechci říct, že každý vztah musí skončit rozchodem. Ale občas není jiná možnost. Na vztahy mezi lidmi, ale i na práci i koníčky jde použít tahle křivka (časová osa je individuální u každého z nás - měřítko bývá nelineární)
Člověk se mění a s časem se mění i jeho koníčky. Něčím podobným jsem procházel počátkem srpna. Proto se společnost Jyxo s.r.o. se startem svého sytému blog.cz přesně trefila do okamžiku, kdy jsem chtěl začít dělat něco jiného. Posledních několik měsíců mi blog dává možnost se s Vámi podělit o mé názory a méně známé informace. Snad mi to počáteční nadšení ještě nějakou dobu vydrží. Když dokážete vydržet tu mojí češtyn...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama