Z Cyrila Svobody je Milan Uhde

1. listopadu 2005 v 0:52 | jandys |  Střípky z IT
Ve filmu Vrtěti psem (Wag the dog) pomocí filmových triků vytvořili poradci prezidenta fiktivní válku. To, že jde v počítači udělat téměř cokoliv ví každý, ale někdy je to opravdu jednoduché. A jakže se z Cyrila Svobody udělá Milan Uhde? Ukážeme si to. Použijeme opensource program na editaci zvuku Audacity, který nabízí mnoho možností a jednou z nich je Změna výšky.
Z audio záznamu tiskové konference si půjčíme krátký kousek kolem 29. vteřiny. Označíme si interval, kde budeme změnu provádět, potom vybereme z menu EFEKTY položku ZMĚNA VÝŠKY.
Zvolíme volbu dolů a procento změny nastavíme na -20%. Efekt můžeme vyzkoušet tlačítkem Zkusit. V případě že efekt je podle našich představ, jen potvrdíme OK a výsledný soubor můžeme uložit. Ministra zahraničí Cyrila Svobodu, jsme pomocí jednoduché manipulace proměnili v Milana Uhdeho:-). Zkuste si to na svých MPtrojkách :-)
Ukázky Cyrila Svobody a Milana Uhdeho
UPDATE: Pro uživatele NERA, můžete použít Nero Wave Editor(v nabídce START) volba TOOLS, TRANSPOSE a nastavit hodnotu -3 semitones.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama