Listopad 2005

Telekomunisti dostali pokutu 205 miliónů

30. listopadu 2005 v 10:09 | jandys |  Odjinud...
Český Telecom dnes dostal pokutu od Antimonopolního úřadu za zneužití dominantního postavení na trhu, v celkové výši 205 milónů korun!!! Více na Aktuálně..

Prolétávájící meteorit

30. listopadu 2005 v 8:57 | jandys |  Odjinud...
Blbost já vím, měl by to být meteor, ale pravděpodobná budoucí koincidence pohybů dvou těles zřejmě vedla Ondřeje Štindla k titulku jeho analýzy o novém objevu politické scény. ZDROJ: BBC

Jak jsem přišel o hlas

30. listopadu 2005 v 8:34 | jandys |  Just live
Včerejší večer jsem strávil na jedné příjemné akci, kde jsme zavírali a hodnotili sezónu. V malém salónku nás bylo víc než 50. Když se po deváté dostaly ke slovu kytary a kombo, halekání pěkně gradovalo. Pak jsem se nechal zatáhnout do dlouhé"debaty" a při překřikování okolního hluku jsem skoro přišel o hlas…Dnes budu velmi tichý :-)

Smrt na jehle

29. listopadu 2005 v 1:47 | jandys |  IZS
Zajímavé zamyšlení nad možnými následky podávání léků pacientům, které aplikují lékaři přímo na místě událostí, nebo cestou do nemocnice, uveřejnil na blogu záchranářů MUDr. Jiří Franz .

Vyvolení časožrouti

29. listopadu 2005 v 1:33 | jandys |  Just live
Hodně lidí z mého okolí velmi pečlivě sleduje reality-show Vyvolení. I já se občas podívám, protože je zajímavé z psychologického hlediska pozorovat, jak se soutěžící vyvíjejí. Proto je sleduji jen občas, abych měl odstup. Ale jsou lidé, kteří je pečlivě sledují každý den. Dal jsem si tu práci a za vydatné pomoci elektronických televizních programů spočítal, že od 15. 8. kdy celá atrakce začala, televize odvysílala téměř 8000 minut přenosů. A to jen v hlavních večerních pořadech Vyvolených, nepočítaje v to Noční show ani krátké vstupy během dne. Jen pro představu je to víc než 5,5 dne. Je škoda, že tenhle národ vysedává u televize, když byl letos tak nádherný a dlouhý podzim a teď krásná bílá zima. Mě je líto těch víc než tří miliónů lidí, kteří se večer nejdou projít, ale sledují VV nebo BB. Já osobně dávám přednost PP (pěkná procházka:-)

Pořádně mrazivé ráno

28. listopadu 2005 v 6:23 | jandys |  Just live
Dnes, kdy se rtuť teploměru krčí u čísla -7 , vůbec nemůžu vstát. Spát jsem sice šel brzo, ale probuzení ve tři ráno horkem, mě připravilo o hodně sil. Dnes v práci mě čeká velmi příjemná inventura naší kanceláře, věc kterou bych taky nejradši zrušil. Mějte lepší start do nového týdne než já....

Hulvát na lince 155

26. listopadu 2005 v 1:04 | jandys |  IZS
Když se dostanete do akutních zdravotních problémů, je linka 155 místem kde budete hledat pomoc. Lidé, kteří na této lince pracují, jsou prvním článkem řetězu, na jehož konci bývá většinou záchrana lidského života. O tom jak může taková noční služba na dispečinku taky vypadat si můžete přečíst na blogu záchranářů paramedik.cz.

Fotohádanka 010

26. listopadu 2005 v 0:32 | jandys |  Fotohádanka
Bobr poznal pavilon Z, Brňenského výstaviště. Dnes to bude opět ze světa Google Earth.
Mám tři otázky. Co Vám to připomíná ? Kde to je? Co to je?
UPDATE 29.11. 2005 - velikost je přes 800 km

Mistrovství světa ve vyjímání hlavolamu ježka v kleci.

25. listopadu 2005 v 17:43 | jandys |  Volný čas
Memoriál Jana Tleskače sobota 26. 11. 2005 od 10:00 h- Mistrovství světa ve vyjímání hlavolamu ježka v kleci. Společenský sál kláštera Emauzy, Vyšehradská 320/49, Praha 2 finále začíná od 14:00 skončení se předpokládá v 16:00
UPDATE 25.12.2005 jak vše dopadlo se můžete podívat sami
A jak ho dostat ven...
"....Když natočíme nejdelší osten ježka tak, aby vyčníval z klece jejím nejširším otvorem, posuneme ježka do poloviny výšky klece. Pak otočíme za vyčnívající osten ježkem, až na jeho protilehlé straně dostaneme do kolmé polohy nad sebou dva jiné ostny, nejdelší po tom, který už vyčnívá vpředu. Popostrčíme předním ostnem ježka tak, aby jeho dva kolmo nad sebou nacházející se ostny pronikly protilehlým otvorem co nejvíce ven. Potom za přední osten sklápíme celý hlavolam jakoby dolů, až jak zadní dva vyčnívající ostny dovolí, a poněkud doleva. Tím ježek dostane v kleci takovou figuru, že všechny jeho ostatní ostny, které jinak překážejí jeho vyklouznutí ven, zmizí z jiných otvorů klece v jejím vnitřku a zaujmou příznivou polohu k nejširšímu otvoru. A pak stačí už jen ježkem kroutit za nejdelší vyčnívající ostny z klece, až je venku úplně. A nazpět se dostává způsobem přesně opačným. To už je snadné!...."

Jaroslav FOGLAR, Záhada hlavolamu

Harry Potter a princ dvojí krve

25. listopadu 2005 v 0:47 | jandys |  Letmý pohled
Nový Potter vychází s českým překladem P. Medka 19. prosince 2005. Termín těsně před Vánoci už nese první trpké ovoce. Některé internetové obchody už vyprodaly objednávky a ve Vánočním šílenství se možná nebude dostávat ani v kamených obchodech. Četl jsem fanouškovský překlad překlad a docela se těším na profi-překlad.

Fotohádanka 009

25. listopadu 2005 v 0:47 | jandys |  Fotohádanka
Minule byl na obrázku Hyde Park i Jezírkem Serpentine v Londýně.
Dnes to máte jednoudušší....
PS: Včerejšek i dnešek trávím intezivním školením Zvládání stresových situací. Někdy v příštím týdnu se podělím o zkušenosti

Všichni se bojí Google

24. listopadu 2005 v 0:22 | jandys |  Odjinud...
Na stánkách Wired vyšla velmi pěkná glosa Kevin Kellehera, o expanzi Googlu v jednotlivých oblastech a obavách současných lídrů v daných oblastech. Celý článek..

HESLO

23. listopadu 2005 v 12:11 | jandys |  Střípky z IT
Počítač : "ZADEJTE NOVÉ HESLO"
Uživatel: "PENIS"
Počítač: "VAŠE HESLO NENÍ DOSTATEČNĚ DLOUHÉ"

Merkelová nedostane svou doménu

23. listopadu 2005 v 0:45 | jandys |  Odjinud...
V Německu má kancléř vždy svou webovou stránku na adrese bundeskanzler.de ( spolkovýkancléř.de). Po zvoleni Angely Merkelové, se ukázalo že stránky bundeskanzlerin.de ( spolková kancléřka.de) má už od roku 1996 ve vlastnictví jistý Lars M. Heitmueller. Merkelová proto dostane svou oficiální adresu spolkovákancléřka.spolkovávláda.de - bundeskanzlerin.bundesregierung.de

ZDROJ:AP

Oční cvičení

23. listopadu 2005 v 0:11 | jandys |  Střípky z IT
Každého, kdo denně pracuje s počítačem občas bolí oči. Ale jde tomu předcházet. Existuje krátká série očních cvičení, které zaberou 3 - 4 minuty a které mě osobně velmi pomáhají každý den. Základem je pár jednoduchých očních cviků...
1. DÁL a BLÍŽ
Hlava je rovně, během cvičení se snažte hýbat jen očima. Najděte si co nejvzdálenější bod v prostoru, zaostřete a pomalu jeďte pohledem směrem ke svým botám. Po dosažení nejbližšího bodu se obraťte a pokračujte pomalu zpět pohledem zpátky k horizontu. Účelem není co nejrychleji přeostřit, ale plynulost pohledu. Cestu tam a zpět opakujte 5 krát . Na konci cvičení několikrát rychle zamrkejte a na pár vteřin zavřete oči . Při cvičení nezapomeňte DÝCHAT!
2. ZE STRANY NA STRANU
Velmi podobné prvnímu cvičení. Hlava se opět nehýbe. Pohledem začínáme VLEVO na horizontu a plynule pokračujeme směrem k sobě a zároveň VPRAVO. Myšlenou cestu projdeme ještě zpět na horizont, pak se přesuneme po linii horizontu doprava. Pokračujeme vlevo a k sobě. Je to jako bychom sledovali obří písmeno X namalované na zemi. Cvik opakujte 2 krát. Opět zamrkat a na chvilku zavřít oči.
3. HODINY
Pohledem pomalu sledujte pomyslné obří hodiny. Začněte na 12. hodině postupujte po směru ke 4 . hodině (každý den můžete dojít pohledem dál a nakonec i uzavřít kruh). "Hodiny" si raději zvolte menší a dál od Vás (nejde o koulení očima po okraji viditelné oblasti!!!). Opět několikrát rychle zamrkat a zavřít oči.
4. DLANĚ
Poslední cvik může plynule navázat na relaxaci po třetím. Na zavřená oční víčka, velmi lehce přitlačte dlaně obou rukou a zadržte na pět vteřin dech. Pak můžete ruce spustit dolů a oči nechat ještě nějakou dobu zavřené.
Snad Vám to pomůže jako mě...

Praha se halí do Vánočního hávu

22. listopadu 2005 v 0:45 | jandys |  Letmý pohled
Mimo Vánoční strom na Staroměstském náměstí, který už je na místě, se všude po městě instaluje sváteční osvětlení. Pracovníci technických služeb instalují světelné hady v Pařížské, Celetné, Dlouhé a mnoha dalších ulicích. Kouzlo Vánoc pomalu pomalu zaplavuje město.
.

Jak přežít zimu

22. listopadu 2005 v 0:12 | jandys |  IZS
Kamarád z Horské služby každé jaro vypráví příběhy o záchranných akcích, které se přes zimu staly. Všechny ty příběhy mají jednu věc společnou. Lidé nerespektovali pravidla hor, a hory jim to vrátily. Pravidla se už mnoho let nemění:
1. Chodit po vyznačených cestách, v zimě na hřebenech podle tyčového značení
2. Nepřeceňovat svoje schopnosti
3. Pohybovat se ve skupině minimálně 3 osob
4. Sledovat počasí, které se může rychle změnit
5. Před odchodem na tůru se zapsat do "knihy tůr"
6. Sledovat výstrahy Horské služby a informační tabule.
7. V případě úrazu okamžitě informovat Horskou Službu
Poslední bod je díky mobilním telefonům posledních několik let mnohem jednodušší, ale nezapomeňte mít ve skupině mobily alespoň dva. Dobrá je taky aktuální mapa, ne ta 30tiletá po rodičích.
Přeji dobrou stopu a hezké počasí:-)

Vánoční strom dorazí o půlnoci

21. listopadu 2005 v 18:28 | jandys |  Just live
Vánoční strom dorazí dnes o půlnoci na Staroměstské náměstí v Praze, kde ho skupina techniků usadí a ukotví. Strom pochází z okolí Jánských lázní a měří přes 30metrů.

Záchrana z lanovky ve Špindlu

21. listopadu 2005 v 11:46 | jandys |  IZS
Cvičení Horské Služby a IZS se koná zítra (22.11.2005) v 9.00 hod. ve Špindlerově Mlýně. Na nové lanové dráze Hromovka budou záchranáři nacvičovat evakuaci osob z plně obsazené lanové dráhy všemi dostupnými prostředky a v daném časovém limitu. Akce se zúčastní členové Horské služby ČR ze Špindlerova Mlýna, Strážného a Benecka, dále vyškolení pracovníci Skiareálu Špindlerův Mlýn s lezecká družstva Hasičského záchranného sboru.

Báječná jízda na ledu....

21. listopadu 2005 v 7:43 | jandys |  Just live
Ne, nebudu tu psát o Fernetu, ale o cestě do práce. Ráno opět mrzlo a jako každý rok silničáři v matičce Praze spí. První havárce jsme se vyhnuli jen díky tomu, že jeden z šesti řidičů, kteří ledovou plotnu na hlavním tahu nezvládli, umístil trojúhelník 200 metrů za své auto. I když jsme zpomalili na 30 km/h a pomalu projížděli mezi auty namotanými na svodidla, krásně jsme si zabruslili. Zítra pojedeme do práce metrem. Další velmi obezřetná jízda se vyplatila, protože za pár minut jsme klouzali znovu. Chápu, že silničáři mají spousty práce, ale hlavní tahy by mohli posypat dřív než v 08:00. Zítra jedu do práce metrem :-)