Valí se dolů korytem...

1. září 2005 v 9:51 | jandys |  Volný čas
Můj táta dostal od rodiny k narozeninám dva dárky, na realizaci jednoho z nich došlo v úterý 30.8. .K večeru, když už slunce tolik nepálilo jsme vyrazili.

Bobová dráha na pražském Proseku je postavena na místě bývalé sjezdovky, nedaleko od budoucí stanice metra PROSEK. Je tu parkoviště i zastávka autobusů 140, 187 a 233, Kelerka .
Koupíte si lístek (pro začátek doporučuji jen jednu jízdu) , turniket Vás pustí do nástupního prostoru a tady počkáte až na vás dojde řada. Je dobré prohlédnout si lidi stojící ve frontě před Vámi. POZOR zejména na menší děti do 12 let jedoucí samostatně, a taktéž maminky s dětmi.. V případě, že na Vás vyšlo místo přímo za nimi, dejte jim větší odstup. Doporučuji minimálně 1 zelenou na místním semaforu(já jim dávám 2-3 a raději někoho pustím před sebe) . Nemám nic proti malým dětem, ale jestliže si v bob trochu popustíte a dítko se bude bát, může na Vás čekat za jednou z ostrých zatáček. Místní boby jsou vlastně vozíčky pro jednu až dvě osoby, na kolečkách a s pákovou třecí brzdou.
Když páku držíte dole, boby nebrzdí a jedou . Kdo chce přitáhne páku mírně k sobě a přibrzdí si. Doporučuji při prvních jízdách brzdit tam, kde je to napsané na "dopravních značkách". Zpočátku je jízda pomalejší, v dolních partiích trati ale příjemně akceleruje:-) Pak už jen HUP, který příjemně podráždí žaludek a poslední ostrá zatáčka. Brzdíme!!!! Na rovince v cíli je třeba začít brzdit včas - při nájezdu na gumový pás velkou rychlostí (až 40km/h) zpomalíte na jednom metru na 2km/h. Ale je tam dost cedulí a pleskající pásky také nejsou moc příjemné.Zbývá jen sklouznout na vlek a hurá nahoru. Když si budete chtít na chvíli odpočinout, přilehlá restaurace nabízí řadu laskomin. Můžete se taky podívat jak jezdí ostatní.
Já sem chodím rád :-) protože si tu odpočinu a přijdu na jiné myšlenky.
Ceník:
Dospělí: Po-Pá 60,- So, Ne, svátky 50 ,-
Děti(do 150cm výšky), studenti ZTP: Po-Pá 40,- So, Ne, svátky 35,-
Školy, družiny: (skupina min. 10 dětí s doprovodem) 20,-
Děti do 3 let: ZDARMA
Slevy:
3 jízdy dospělí: Po-Pá 120,- So, Ne, svátky 140,-
3 jízdy děti, studenti ZTP: Po - Pá 80,- So, Ne, svátky 100,-
6 jízd dospělí: Po-Pá 210,- So, Ne, svátky 250,-
6 jízd děti, studenti ZTP: Po-Pá 140,- So, Ne, svátky 175,-
Rodiny 10 jízd Po-Pá 290,- So, Ne, svátky 360,-
více na zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama