Prežil jsem to ...

23. září 2005 v 4:36 | jandys |  IZS
Fotky a podrobný popis sem dám až v podvečer. Teď jen shrnu fakta. Výbuch nastal v 01:00.Sanitní i hasičské vozy dorazily velmi rychle, ale jak sám velitel zásahu Hošek připustil, musel trochu riskovat, neboť pyrotechnická služba dorazila později než by bylo zdrávo. Chemická jednotka hasičů (01:14) nic nenašla a pustila své kolegy pouze s maskami a kyslíkem k zásahu. V 01:19 začala první větší skupina hasičů sestupovat do "pekla"...
Video a audio přenášené z nástupiště na velkoplošnou obrazovku umístěnou ve vestibulu, dávalo dost otřesný obrázek o tom co se dole děje. První zdravotníci se ke zraněným dostali v 01:25 (moje hodinky) začíná třídění. Kategorie jsou: těžce, středně a lehce zranění a samozřejmě také mrtví. S těmi posledními se vůbec nehýbe, kvůli stopám.Po 15 minutách jsou první stabilizovaní pacienti vyneseni po téměř 80 metrových schodech. Lehce zranění a sedm psychicky narušených osob jsou směřováni do druhého vestibulu Poslední z těžce zraněných je odvezen v 02:14 -tj. 74 minut po výbuchu. V jednu chvíli, asi 20 sekund, pracovníci metra simulovali úplný výpadek proudu a svítili jen únikové lampičky o kterých jsem psal včera. V 02:40 již ve stanici nebyl žádný zraněný, stanice byla vyklizena a velitel zásahu předal místo výbuchu Policii ČR. Zasahovalo 13 družstev hasičů (5+1), 18 velkých sanitek ZSHMP, 7 vozů rychlé lékařské pomoci(RLP- džípy), několik jednotek městské i republikové Policie a výjezdová skupina z Úřadu pro jadernou bezpečnost. Přesná čísla se dozvíme na tiskové konferenci během dopoledne. Více během dne, fotky taky, jdu spát.

Jen ještě jedna věta. NIKDY to nechci zažít doopravdy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ondrej Prochazka Ondrej Prochazka | Web | 23. září 2005 v 9:33

Zni to jako uspesna akce, i kdyz nedokazu pozoudit jak by to melo idealne vypadat.

Tesim se na fotky a davej pozor at v praci po probdele noci neusnes. :)

2 Jan Tichý Jan Tichý | E-mail | Web | 23. září 2005 v 9:41

O půlnoci je těch čtvrt hodiny na zásah v pohodě. Chtěl bych vidět, za jak dlouho by záchranné týmy dorazili v době dopravní špičky.

(Aneb vivat mé dnešní příjemně strávené ráno na Jižní spojce a na Baranďáku.)

3 Jandys Jandys | Web | 23. září 2005 v 10:04

Podle šéfa zásahu(p. Hošek) stejně se tam musí jako první dostat protichemická jednotka, a když ta něco najde....mám to nahraný a chci to zpracovat do dalšího článku. Btw. Za dva týdny bude v Brdech Letecká katastrofa....a jedno další menší "taktické cvičení" ještě bude.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama