Netradiční orienťák

6. září 2005 v 9:59 | jandys |  Volný čas
Dnes vám napíšu o tom, jak se stavěl jeden netradiční orienťák. Jeden z mých kamarádů, vedoucí turistického kroužku, měl v plánu s dětmi vyrazit na výlet do Prachova. Ale podzimní plískanice všechno změnila. Měl v oddíle pár malých holek a bál se, aby je přivezl všechny zdravé zpátky. Do hlavy se mu usadil NÁPAD.
Z nádražní budky mi zavolal, a jak jsem zjistil později nejen mě.
"Znáš to trochu v KOTVĚ?"

KOTVA - svého času jediný obchodní dům v Praze, kde občas bylo i něco k dostání. Pět pater, v suterénu velký obchod s potravinami.
"Znám, jasně co potřebuješ?."
Ukázalo se, že ho napadlo uspořádat velký orienťák přímo v KOTVĚ.
Než dorazil s dětmi sešlo se nás před Kotvou šest. Znali jsme se od vidění z různých narozenin a čundrů. Akce se rozjela. Vyrazili jsme stavět trať. Samozřejmě, jsme nemohli dělat klasické kontroly, to by nás asi brzo ochranka vyprovodila:-) Takže to vypadalo nějak takhle:

KONTROLA:

I. plastová guma - modrá - zjistit cenu XY
II. v patře Y pokladna číslo X - nápis nad pokladnou
III. světle modrá 6. a 7. slovo z nápisu(II.) v patře 17. slovo - čárový kód
Občas cena udávala azimut, sousední zboží vzdálenost v krocích a patro. Aby jsme měli více času na stavbu, šel Méďa s dětmi spočítat schody v metru na nedaleké stanici Náměstí republiky. A pak to vypuklo. Třináct párů pobíhajících dětí, v rukou buzoly a papíry, vybaveni krycí historkou o průzkumu trhu. My se jen tak procházeli a dívali se :-)

Bylo by skvělé být mouchou na stěně, při pondělní poradě vedení obchodního domu. Když na ten pakec dnes vzpomínám musím se smát. Neberte to prosím jako návod ....byli jsme mladí:-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucykol Lucykol | Web | 8. listopadu 2008 v 17:53 | Reagovat

tak to je něco :D To bych chtěla vidět takové kontroly :D mrkni na náš blog ;) taky orienťáckej ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama