Místo činu

22. září 2005 v 18:09 | jandys |  Letmý pohled
Jak už asi víte dnes v noci proběhne ve stanici Náměstí republiky cvičení Integrovaného záchranného systému(IZS). Nevím jaká kritéria hrála roli při výběru stanice, ale zajímalo mě, jak vypadá její vybavení na nouzové situace..

Uspořádání je trojlodní, což je obvyklé u starších, dříve hloubených stanic. Délka nástupišť je 100 m. Vestibuly jsou na obou stranách, ale cestu k nim ztěžuje téměř třicet výškových metrů. Na každém konci hlavní lodi vede vzhůru trojice eskalátorů. Na celé délce eskalátorů je jen jediný pár nouzových světel. To příliš nevadí, když jedete a držíte se zábradlí a najednou vypadne světlo, ale šplhat po 60m dlouhém schodišti téměř potmě...uvidíme v noci.
V prvním a posledním průchodu z nástupiště do hlavní lodě stanice je umístěno další nouzové osvětlení(na obrázku červené křížky). Jen tyto čtyři lampičky v průchodech budou zdrojem světla na dolním podlaží až vypadne elektrická energie. Reflexních nálepek, jež potmě světélkují je dost. Vandalové sice nějaké zničili, ale počet by měl pro orientaci stačit. Uprostřed každého nástupiště je také uzamčený hydrant. Snad se najdou klíče  To je zatím vše. Brzy ráno nashledanou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama