Srpen 2005

9. Weekend pod parou 10. -11. 9. 2005

31. srpna 2005 v 18:01 | jandys |  Volný čas
V případě, že jste z Prahy nemáte jiný program na 10. a 11. září mám pro Vás TIP. Ve staré čistírně odpadních vod v Bubenči Proběhne právě v tyto dny již 9. ročník akce

Weekend pod parou


Aktivní odpočinek a volný čas

31. srpna 2005 v 17:17 | jandys |  Volný čas
Rád aktivně odpočívám, a protože možností aktivního odpočinku je v Praze a okolí docela dost, občas se s Vámi rád podělím o zážitky své, popřípadě svých kamarádů :-). Budete je nacházet v rubrice Volný čas.

bobová dráha Prosek 08-2005 (JANDYS)
Michall Illich v Lanovém centru PROUD 07-2004 (ONDRA42)

Měsíční procházka 3D možná brzy i v našem IMAXu

31. srpna 2005 v 8:54 | jandys |  Letmý pohled
Podle informací ze Spojených států budeme mít brzy všichni možnost zažít procházku po měsíci ve 3D. Tom Hanks, kterého si většina z Vás pamatuje jako Jamese Lovella v Apollu 13, produkoval pro HBO miniseriál ze "Ze Země na Měsíc".

Pixy končí

30. srpna 2005 v 15:15 | jandys |  Střípky z IT

Jeden z nejlepších blogerů na českém internetu, člověk, který si vždy dokázal obhájit vlastní názor na události českého internetu i dění kolem nás, Pixy, oznámil na svém Pixylophone ukončení své blogerské kariéry. Je to velká škoda :-(((

ps: v připadě že používáte IE neuvidíte na PIXYho ceduli kulaté růžky.
(abyste viděli, jak to vypadá ve FF tady je obrázek)
.

Pražské mosty

30. srpna 2005 v 11:54 | jandys |  Letmý pohled
Dnes jsem měl úspěšný den, povedlo se mi docela pěkně vyfotit pár pražských mostů, ostatně posuďte sami. Není to nádhera?

Věc: Omluva Sv. Petru

29. srpna 2005 v 5:56 | jandys |  Letmý pohled
Minulý týden jsem psal o končícím létě. Děkuju Sv. Petru, že přeci jen zařídil pěkné a teplé počasí, a rosničkářům za to, že se mýlili. Ten krásný víkend stál za to.

Pozor letadla

29. srpna 2005 v 4:07 | jandys |  Letmý pohled
Včera při návratu z kladenského aquaparku, na mě vykoukla z příkopu vedle silnice značka.V autoškole jsem se sice učil dopravní značky, ale nějak jsem přehlédl tuhle perlu. V první chvíli jsem se domníval, že je jde o lidovou tvořivost. Doma jsem se hned podíval na Net a opravdu je ve vyhlášce.

Cachty, cachty

28. srpna 2005 v 22:51 | jandys |  Velká i malá VODA
Město Kladno loni otevřelo zrekonstruovaný AQUAPARK. Slyšel jsem dobré i špatné ohlasy, a protože si rád udělám vlastní názor, v neděli jsme s kamarádkou vyrazili.

Svatba

26. srpna 2005 v 13:41 | jandys |  Just live
Dnes se mi ženil kolega. Neboť se pokládám za kulturního člověka, odložil jsem džíny, zapnul košili, utáhl kravatu a v obleku vyrazil. Měl hezký obřad na Novoměstské radnici, na kterou mám i já hezkou vzpomínku... ale o tom nechci psát.
Po návratu do práce jsem byl překvapen, jak radikálně se změní chování lidí k člověku v kravatě. V práci jsem v neustálém kontaktu s několika desítkami lidí a proto jsem tu změnu pozoroval okamžitě. Asi budu kravatu nosit častěji :-).

Jestli nevíte jak vázat kravatu tak tady je docela pěkný návod.

Velký Bratr Tě vidí !!!!

25. srpna 2005 v 9:05 | jandys |  Střípky z IT
Už začala mediální masáž obou našich komerčních televizí a jak včera psal pooh rozhodnou to peoplemetry. Nemyslím, že by se našlo o moc více lidí, kteří by dali v šanc své soukromí způsobem, jakým to bude k vidění na PRIMĚ i NOVĚ.

A přeci se takové atrakce téměř všichni účastníme ....


Po teroristických útocích na WTC podepsal G.W.BUSH takzvaný PATRIOT ACT, na jehož základě vznikl projekt CARNIVORE. Jde rodinu sledovacích serverů umístěných u každého poskytovatele připojení. Tyto servery monitorují veškerý síťový provoz a zaznamenávají podezřelou komunikaci (i šifrovanou).
Na stránkách Jak to pracuje? si může přečíst jak přesně systém pracuje. Protože jde o poskytovatele pouze z USA zdálo by se, že jsme z obliga. A tady je háček. Asi každý už vyhledával na googlu. A právě o něj jde. Google je americká společnost a i když při vyhledání použijete server umístěný v Irsku data o vašem hledání se k americké FBI dostanou.
Chápu sice Američany, že jsou naštvaní na Al-Kajdu jim zbořila dva paneláky, ale raději bych se smířil s rizikem terorismu, než s policejním NADSTÁTEM.
BTW: Víte že od doby kdy Američani vedou slovy G. W. BUSHE "úspěšnou válku proti terorismu" , raději přestali zveřejňovat roční souhrnnou zprávu o počtu teroristických útoků ve světě? Podle neoficiálního počítání se zvýšil počet útoků o několik set procent!!! Ale o tom jindy...


Už jsou zralá a padají

24. srpna 2005 v 12:11 | jandys |  Letmý pohled
Svatý Petr si s námi pěkně zahrává. Ale místo deště padají letadla.
Podle letmého pohledu do archivu zpráv je včerejší katastrofický pokus o přistání Boeingu 737-200 společnosti TANS již 5. velkou nehodou letadel v tomto měsíci.

Identita

23. srpna 2005 v 17:05 | jandys

V případě že mi bude chtít napsat něco soukromě
zde jde je můj kontaktní email.

UPDATE 10.10.2007
Použijte formulář Vzkaz autorovi v rubrikách

Jak může Virtuální realita léčit jizvy

23. srpna 2005 v 10:53 | jandys |  Letmý pohled
Použití virtuální reality jako terapeutického nástroje, je již delší dobu známé. Doposud se používala na léčbu poruch soustředění a kinetózy.
Vědci a psychologové ve americkém Institutu kreativních technologií (ICT) připravili praktické využití VR jako terapeutického prostředku. Člověk pracující delší dobu ve válkou postižené oblasti si občas do normálního života přinese hrůzy války, jež ho potom budí ze spaní.
Jedná se o simulátor válečného prostředí, ve kterém je možné vytvořit prostředí stejné jako v místě kde vznikl traumatický zážitek. Pacient prochází pod dohledem psychologa stejnou scénou a traumatický zážitek prožívá znovu a znovu. Je to v podstatě klasická regrese s využitím VR. Při regresi si pacient musí scénu vybavit sám. Tady mu v tom pomáhá počítač. Terapeut má samozřejmě možnost ovlivnit intenzitu a realističnost prostředí. Například sílu výbuchů, hvízdání kulek, křik a pláč raněných. Brrr.....
Doufám že podobné zařízení nebudu nikdy potřebovat

foto:Courtesy of Institute for Creative Technologies
ICT,wired

Sluneční počasí

23. srpna 2005 v 9:45 | jandys |  Letmý pohled
Když tu mluvím o Slunci vzpomněl jsem si, že na stránkách Astro.czjsou skvělé obrázky, v podstatě jde o fotografie Slunce v UVspektru. Tato fotografie je z pásma kolem 1 500 000 stupňů Celsia. Tyto snímky jsou pro astronomy něco jako mapy slunečního počasí. Jsou ze satelitu SOHO patřícího NASA.
Na stránkách astro nejsou jen fotky slunce, ale taky mapy oblohy, seznam zajímavých úkazů, jež budou k vidění nad našimi hlavami v následujícím týdnu a spousty dalších článků a zajímavostí. Takže se dívejte dokud je čas. Sem tam by se mohlo nebe ještě nebe vyjasnit .

Mlhavá rána a končící léto

23. srpna 2005 v 9:34 | jandys |  Letmý pohled
Už jsou zase tu mlhavá rána a není daleko čas, kdy budu vstávat do tmy. Za měsíc tu máme rovnodennost a pak už jen podzimní plískanice. Mám léto rád, hlavně tu vůni trávy v teplém slunci ...
Letošní léto hodně rychle uteklo. Jen doufám, že se ještě na chvilku vrát,. neboť jsem si chtěl udělat ještě jeden volný týden někdy počátkem září. Vyrazit ven do lesů ...
Málo jsem si letos užil sluníčka.

Střevní chřipka uzavřela národní park

20. srpna 2005 v 11:11 | jandys |  Velká i malá VODA
Včera státní dozor v USA uzavřel jeden s národních parků, protože se v něm během posledních 10 dnů nakazilo skoro 2000 lidí střevní chřipkou.
Po zdroji nákazy se pátrá. Podle předpokladů se jedná o napití vody při koupání v jezeře.
Takže i americe platí okřídlené:
"Nevěř žádné studánce, kde nejhlubší je les!" :-)

Uzavřeným parkem je Seneca Lake State Park.
Podrobnosti na stránkách parku nebo na CNN.
UPDATE 07.03.2006

Hledáte-li vědet víc o střevní chřipkce, podívejte se na stránky DoktorkaČištění Vltavy 2005

19. srpna 2005 v 22:53 | jandys |  Velká i malá VODA
Blíží se začátek září, což znamená, že se opět chystá tradiční akce "Čištění Vltavy".
Pro nevodáky - jde o to že vodáci, provozovatelé půjčoven, správci kempů a vůbec všichni, kdo se přes sezónu pohybují v okolí Vltavy se vždy na podzim vydají řece odlehčit od nepořádku, který v ní zanechali "vodáci" . Fotky z minulých let by vám mohli dát přibližnou představu o co jde. Loni nás bylo kolem 300.

Zaslaná pošta nebo zasraná?

19. srpna 2005 v 22:08 | jandys |  Letmý pohled
Novou knihu Zaslaná pošta od Terryho Pratchetta jsem dostal před pár dny a pročetl jsem se rychle až do konce. Moc se mi ta knížka líbila i když nedosahuje takových kvalit jako třeba Noční hlídka.

Už jste viděli fotku Michala Illicha?

19. srpna 2005 v 12:31 | jandys |  Letmý pohled
Je celkem známo, že autor vyhledávače Jyxo a mimochodem provozovatel tohoto blogovacího systému Michal Illich začal psát BLOG. Ale možná nevíte, že najít jeho fotku na internetu je téměř nemožné. A přeci tu je :-) Velkou fotku s lepším rozlišením najdete na stránkách ondra42 v blogu jednoho moc prima člověka.


Michal Illich po úspěšném překonání lanové překážky "Kříž" v lanovém centru PROUD ve Vysočanech.

Chyby v Matrixu

19. srpna 2005 v 11:43 | jandys |  Just live
Dnes mě na Můstku při čekání na metro PRAŠTILA do hlavy projekční stěna. Přesněji fotografie připojená ke článku o růstu v maloobchodě(na obrázku). Okamžitě jsem ve slečně na fotografii poznal svou přítelkyni. Ta fotografie je z mobilu a ještě zvýrazněná, ale na vlastní oči jsem jí poznal okamžitě. A hlavně obsah košíku nápadně připomínal nákup minulý měsíc. Inu neboť se "žena" nerada fotí jal jsem se zjistit co dá. V Rencaru mě odkázali na ČTK. Ve fotoservisu NERIS mi během pár minut zjistili, že fotografie nepochází z ČR, ale z Německa přesněji:
" (DPA) - A young lady chooses a yoghurt from the refrigerated shelf of dairy products in a supermarket in Duesseldorf, Germany, 14 January 2003."
A já teď nevím na čem jsem. Buď v Německu žije dvojnice mojí přítelkyně, popřípadě dobře utajené dvojče (i oblečení je stejné), nebo přede mnou má přítelkyně něco tají :-))).
Další a velmi pravděpodobnou variantou je "CHYBA V MATRIXU" . Vzhledem k událostem co se kolem mě poslední dobou odehrávají, bych se přiklonil k tomuto řešení.
Napadne Vás něco lepšího?
PS: Toto je původní neupravený obrázek z mobilu

UPDATE : Večer mi přišel email z ČTK i s původní fotografií a tak se s Vámi také podělím.
Stále si myslím že na fotce je má přítelkyně...